یکشنبه, 27 اسفند 1396


تماس با ما

سمنان بلوار 17 شهریور شرکت آب منطقه ای

کد پستی : 88614-35188

تلفن : 023-33361913

فاکس : 023-33361917

پست الکترونیک شرکت : info(at)smrw.ir
                                   herasat(at)smrw.ir

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :3
بیشترین بازدید همزمان:66
بازدید امروز :543
بازدید دیروز :1126
کل بازدید :1411872
میانگین بازدید :653

                                            فرحزاد تاش و چشمه هفت رنگ

 

منطقه فرحزاد تاش و چشمه هفت رنگ در حوزه استحفاظی شهرستان شاهرود و در رشته کوه البرز مرکزی در شمال شهرستان واقع است. به دلیل وجود آب فراوان و مراتع سبز کشاورزی و دامداری شغل اصلی مردم را تشکیل میدهد. چشمه هفت رنگ بخاطر زیبایی چشمه های آن و خواص درمانی از گذشته مورد توجه  اهالی منطقه بوده است. وجه تسمیه فرحزاد به دلیل سرسبزی  مزارع و باغات منطقه  و وجه تسمیه ی چشمه هفت رنگ نیز به واسطه چشمه هایی است که با عبور از مواد معدنی گوناگون به رنگ های مختلف دیده میشود. این منطقه از دیرباز به دلیل واقع شدن در مسیر ارتباطی گرگان و شهرستان شاهرود و همچنین داشتن آب و هوای خنک مورد توجه مسافران و مردم نواحی اطراف بوده است. چشمه هفت رنگ در شمال شرقی  منطقه نمونه در محلی  روبروی باغات  فرحزاد قرار دارد  و از زیباترین جلوه های خلقت است.
از نظر اقلیمی این منطقه  جزو مناطق با آب وهوای نیمه خشک  سرد به شمار میرود. به دلیل چنین ویژگی های اقلیمی  این منطقه از تنوع گیاهی زیادی برخوردار است  به طوری که ضمن رویش گیاهان مرتعی شاهد رویش برخی از گیاهان جنگلی هستیم گونه های جانوری منطقه نیز حائز اهمیت است. علاوه بر تنوع نسبی گونه های جانوری پستاندار پرواز پرندگان به ویژه در محدوده ی چشمه هفت رنگ و باغات و مزارع فرحزاد جلوه های خاصی به منطقه داده است. منطقه نمونه فرحزاد تاش وچشمه هفت رنگ از مناطق اطراف مجن است. بنابرین راه دسترسی به این منطقه  از طریق مجن فراهم است. جاده شاهرود  به مجن نیز که یک راه آسفالته است امکان دسترسی از شاهرود  وسایر نقاط  و شهر های استان و خارج استان  را به منطقه  فراهم می آورد.  
وجود روستای تاش و برخورداری  آن از نیروی برق و ارتباط تلفنی  سبب شده که نیاز به این دو امکان در منطقه از طریق روستا قابل تامین باشد.
 

 

بازدید:4377

تاریخ ثبت: 1393/09/27
آخرین به روزرسانی: 1396/09/22
 

« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای سمنان است. استفاده از مطالب سایت در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا