دوشنبه, 30 مهر 1397

 

 

ارائه دستاوردهای پژوهشی شرکت آب منطقه ای سمنان در نمایشگاه پژوهش و فناوری وزارت نیرو

همزمان با برپایی نمایشگاه پژوهش و فناوری وزارت نیرو در تهران؛دستاوردهای پژوهشی شرکت آب منطقه ای سمنان در معرض دید عموم قرار گرفت.  

رئیس گروه تحقیقات شرکت آب منطقه ای سمنان در حاشیه این نمایشگاه به اهمیت تحقیق و پژوهش های کاربردی در حوزه آب اشاره کرد و اظهار داشت: پژوهش های کاربردی باید محور حرکت در دستگاههای اجرایی قرار گیرد، به خصوص در موضوع آب که امروزه یکی از موضوعات چالش برانگیز کشور می باشد و ازطرفی پایه هرگونه توسعه و آبادانی بوده و هست. بنابراین تحقیقات کاربردی می تواند ضامن توسعه پایدار کشور به حساب آید.

مهران محمودی با اشاره به وضعیت کشورهای توسعه یافته در امور پژوهشی گفت: درکشورهای پیشرفته صنعتی ارتباط صنعت و پژوهش برقرار شده و صنعت نیازهای حال و آینده خود را از پژوهش تأمین می نماید. لذا پژوهش هزینه نیست بلکه حتما ارزش افزوده به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به غرفه شرکت آب منطقه ای سمنان جهت ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی این شرکت در نمایشگاه پژوهش و فناوری وزارت نیرو اضافه کرد: در این غرفه خلاصه ای از طرحهای پژوهشی خاتمه یافته و در حال انجام این شرکت در معرض دید عموم قرار گرفته است.

رئیس گروه تحقیقات شرکت آب منطقه ای از سامانه بر خط داده و پشتیبانی بانک اطلاعات شبکه سنجش مطالعه پایه منابع آب استان سمنان به عنوان بخش ویژه این غرفه نام برد و گفت: نحوه استفاده از این سامانه به صورت آنلاین در غرفه این شرکت به نمایش در آمده است.

شایان ذکر است نمایشگاه پژوهش و فناوری وزارت نیرو به مدت دو روز برپا شد و مورد بازدید مقام عالی وزارت نیرو، مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیران عامل صنعت آب و برق کشور و استقبال جمع کثیری از پژوهشگران، صنعتگران و علاقمندان به تحقیقات و پژوهش قرار گرفت.

منبع خبر: حمید رضا قزوینی

دیدگاه کاربران