جمعه, 1 تیر 1397

 

 

جلسه کارگروه سیل و مخاطرات دریایی استان سمنان برگزار شد

جلسه سیل و مخاطرات دریایی استان سمنان با حضور اعضا جهت بررسی برگزاری مانور امداد و نجات در محل سالن جلسات شرکت آب منطقه ای سمنان برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان مهندس محمد رضا خاموشی معاون حفاظت و بهره برداری این شرکت به وظایف مهم کارگروه سیل و مخاطرات دریایی اشاره کرد و افزود:برگزاری نشست های مداوم با حضور همه اعضای جلسه و عملیاتی نمودن طرح جامع سیل از مهمترین وظایف این کارگروه است.

دبیر کارگروه سیل و مخاطرات دریایی استان سمنان با تاکید بر آمادگی همه جانبه و تدابیر پیشگیرانه برای مواجهه با سیلاب در تمام فصول سال گفت:آگاهی رسانی و فرهنگ سازی جهت مواجهه با بروز سیلاب می تواند نقش بسیار مهمی را در کاهش میزان خسارات و خطرات ناشی از سیل ایفا نماید.

محمد رضا خاموشی از ظرفیتهای دستگاههای اجرایی به خصوص دستگاههای عضو این کارگروه به عنوان سرمایه ای ارزشمند نام برد و اظهار داشت:برای مدیریت سیل و به حداقل رساندن خسارات ناشی از آن بایستی از ظرفیت تمام دستگاههای اجرایی استان استفاده نمود تا در مواقع بروز سیلاب با مدیریت های لازم میزان خسارت را به حداقل کاهش داد.

شایان ذکر است در این نشست سناریوی امداد و نجات سیلاب توسط نماینده هلال احمر استان ارائه و شرح وظایف هر یک از دستگاههای اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید مانور دور میزی و عملیاتی با هدف هماهنگی بیشتر اعضای کارگروه در قالب نظام نامه سیلاب در یکی از سرشاخه های رودخانه دامغانرود که همواره در معرض تهدید سیلاب قرار دارد برگزار گردد

منبع خبر: حمید رضا قزوینی

دیدگاه کاربران