دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397

 

 

نشست توجیهی قضات دامغان در اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی

در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان سمنان نشست توجیهی قضات شهرستان دامغان با حضور مدیر منابع آب شهرستان، رئیس دادگستری دامغان، دادستان و قضات شهرستان ، در سالن اجتماعات سد مخزنی شهید شاهچراغی برگزار شد.  

در این نشست که با هدف آشنایی با محورهای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب برگزار شد، قضات دامغانی ضمن بازدید از سد مخزنی دامغان، از چاه های غیرمجاز و نحوه کارکرد کنتورهای هوشمند منصوبه در چاه های کشاورزی دامغان، آشنا شدند.

مدیر امور منابع آب دامغان در این نشست تأکید کرد: طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آبی در استان سمنان توسط شرکت آب منطقه‌ای سمنان در حال اجرا است، در وهله اول، اهتمام جدی بر حفظ منابع آبی، احیاء منابع آبی و حفاظت از آنها است تا انشاءالله بتوانیم با اجرای موفق طرح احیاء و تعادل بخشی از بحران کم آبی و خشکسالی عبور کنیم.

وی افزود: در این راستا و در کنار اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آبی استان، اقدامات حفاظتی برای حفظ منابع آب در دست اجرا است که می‌توان به نصب کنتورهای حجمی هوشمند، افزایش فعالیت‌های گروه‌های گشت و بازرسی به منظور کنترل برداشت‌ها از طریق چاه‌های عمیق و نیمه عمیق، اجرای فعالیت‌های اطلاع رسانی، آموزشی، افزایش فرهنگ عمومی مصرف آب از طریق اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب( داناب) و... اشاره کرد.

مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان اضافه کرد: با توجه به برداشت غیرمجاز آب و اضافه برداشت های غیرمجاز در روستاهای حومه دامغان، آشنایی مراجع قضایی، دادگستری، دادستان و قضات شهرستان با این طرح و اهداف آن، نتایج بسیار موثری در برخورد جدی با متخلفین خواهد داشت.

منبع خبر: حمید رضا علیان

دیدگاه کاربران
« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای سمنان است. استفاده از مطالب سایت در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا