دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397

 

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان خبر داد:

 

طرح ملی داناب استان در سالجاری در ایستگاه پایانی

طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) برای ششمین سال متوالی در استان سمنان برگزار و در آن میزان آگاهی و حساسیت دانش آموزان استان به منابع آب از مقایسه نتایج پیش آزمون و پس آزمون این طرح مشخص شد.  

مهندس محمد رضا خاموشی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان با اعلام این خبر گفت: مقایسه نتایج پیش آزمون و پس آزمون این طرح نشان از رشد 6 درصدی آگاهی دانش آموزان از میانگین سوالات که در پیش آزمون و در پس آزمون دارد. و این امر حکایت از تأثیر مثبت مداخله آموزشی بر افزایش آگاهی و ارتقاء سطح بینش دانش آموزان در نجات منابع آبی است.

مهندس محمد رضا خاموشی با اعلام رضایت از میزان اثر بخشی اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب در استان سمنان اظهار داشت: افزایش میزان آگاهی و افزایش میزان حساسیت دانش آموزان و افکار عمومی نسبت به مشکلات منابع آب از اهداف طرح دانش آموزی نجات آب بود که در سال جاری در استان محقق شد و اجرای مستمر و صحیح این طرح می تواند افکار عمومی را هر چه بیشتر همراه با مسئولین و متولیان آب به همراه داشته باشد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان همچنین پیشنهاد کرد که علاوه بر آموزش، اهداف بینشی و رفتاری مد نظر قرار گیرد. تا انشاءا... اهداف داناب  بطور کامل در بین دانش آموزان مقطع اول متوسطه و خانواده های آنان محقق گردد.

 مجری طرح ملی دانش آموزی نجات آب به اهداف این طرح پرداخت و افزود: با توجه به کمبود منابع آب در استان پرداختن به اجرای طرح های فرهنگی و آموزشی در کنار اقدامات سازه ای ضروری است و هر چه این گونه طرح ها در سنین پایین تر صورت گیرد اثر بخشی آن بیشتر خواهد بود.

وی به تعداد دانش آموزان مقطع اول متوسطه در استان اشاره کرد و گفت: درطرح داناب سال جاری 19 هزار دانش آموز از 215 مدرسه آموزش هایی را در زمینه آب در استان سمنان فرا گرفتند. 

شایان ذکر است در طرح داناب سال جاری، کارگاه های آموزشی برای معلمان رابط، توزیع اقلام آموزشی ،اجرای پیش آزمون و پس آزمون از دانش آموزان، اجرای نظام مسابقات داناب، بازدید دانش آموزان از سدها و تاسیسات آبی در استان اجرا شد. همچنین کارگاه های آموزشی برای خانواده های دانش آموزان برگزار و خانواده ها با مشکلات منابع آبی استان آشنا و بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب در بین آنان تاکید شد.

منبع خبر: حمید رضا علیان

دیدگاه کاربران
« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای سمنان است. استفاده از مطالب سایت در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا