دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397

 

 

تأکید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان بر آمادگی مواجهه با خطرات سیل

نخستین جلسه کارگروه تخصصی سیل و سیلاب استان در سال 1396 باحضور دکتر حیدریان مدیرعامل شرکت آب منطقه ی سمنان و رئیس کارگروه سیل و سیلاب استان،مدیران و نمایندگان دستگاه های عضو و مدعو در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای سمنان برگزار گردید.  

دکتر حیدریان رئیس هیات مدیره، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و رئیس کارگروه سیل و سیلاب استان در این نشست  درخصوص وضعیت سیلاب های رخ داده در هفته های اخیر و همچنین اخطاریه های سازمان هواشناسی کشور و اعلام موسسه تحقیقات آب مبنی بر فعالیت توده­های بارشی در سطح استان و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه­های استان گزارشی ارائه نمود.

دکتر ایرج حیدریان با اشاره به وضعیت منابع آبی، عملکرد سد و  تاسیسات آبی موجود در استان در راستای ذخیره سازی سیلاب ها و کاهش خسارت های احتمالی بر آمادگی دستگاههای مسئول در مواجهه با سیل تاکید نمود.

 رئیس کارگروه سیل و سیلاب استان سمنان پیشگیری از تخریب عرصه های طبیعی و حریم و بستر رودخانه را در پیشگیری از جریان سیلاب های مخرب بسیار مهم ارزیابی کرد و  بر لزوم آمادگی کلیه دستگاه­های اجرایی و انجام اقدامات هماهنگ  به منظور مدیریت صحیح در مقابله با سیلاب های احتمالی و کاهش خطرات جانی و مالی ( ازجمله لایروبی و بازگشایی مسیر رودخانه­ها و کانال ها در محدوده­های شهری و روستایی، بهسازی و اصلاح سازه­های تقاطعی غیراصولی،  اجرای طرح­های آبخیزداری در ارتفاعات حوضه­های آبریز بالادست مناطق شهری و روستایی، آزادسازی و اعاده به وضع سابق رودخانه­ها، تقویت زیرساخت های لازم به منظور ارتقای سامانه­های پیش بینی­ جوی، مشارکت صدا و سیما در جهت اطلاع­رسانی و پخش برنامه­های آموزشی و...) تاکید نمود.

شایان ذکر است در این نشست اقدامات پیشگیرانه انجام شده توسط نمایندگان هریک از دستگاه­های اجرایی مطرح و مورد بحث و بررسی قرارگرفت.  

منبع خبر: حمیدرضا علیان - روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان

دیدگاه کاربران
« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای سمنان است. استفاده از مطالب سایت در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا