دوشنبه, 31 اردیبهشت 1397

 

 

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دامغان برگزار شد.

بیستمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دامغان در استان سمنان با حضور فرماندار،امام جمعه،دادستان،مدیر امور منابع آب و سایر اعضاء در محل فرمانداری این شهر برگزار گردید.  

علی اصغر مجد فرماندار دامغان با اشاره به وضعیت منابع آبی و لزوم صیانت همگانی از سفره های آب زیرزمینی اظهار داشت: اولویت اصلی و نخست نشست های شورای حفاظت بایستی تعیین و تکلیف چاه های غیر مجاز حفر شده در محدوده شهرستان و همچنین اضافه برداشت از چاه های دارای پروانه بهره برداری جهت مدیریت و استفاده صحیح از منابع ارزشمند آبی باشد.

فرماندار دامغان با تاکید بر اینکه مدیریت و ترویج فرهنگ استفاده مطلوب و صحیح از این عطیه الهی مختص یک دستگاه نیست افزود: در شرایطی که تقریباً در همه جای کشور با بحران کم آبی مواجه هستیم همه دستگاههای اداری و اجرایی شهرستان جهت حفاظت از منابع حیاتی باید بسیج شوند.

مهندس مجد از آب به عنوان یکی از شاخص های مهم و زیرساخت در امر توسعه اقتصادی و کشاورزی در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال مزین شده نام برد و بر صرفه جویی آن با استفاده از شیوه های نوین کشاورزی تاکید نمود.

مهندس علی شاهرودی مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان نیز در این نشست ضمن تشریح وضعیت منابع آبی استان سمنان علی الخصوص شهرستان دامغان بر آگاهی بخشی و فرهنگ سازی به منظور صرفه جویی بیشتر کشاورزان عزیز در استفاده از این منابع ارزشمند در بخش کشاورزی که بیشترین سهم را در مصرف منابع آب های زیرزمینی دارد تاکید نمود.

مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان به اقدامات و فعالیت های این امور در خصوص نصب کنتورهای هوشمند آب و برق، مسدود نمودن چاه های غیر مجاز کشاورزی، اعزام گروه های گشت و بازرسی، انجام فعالیت های فرهنگی و آگاهی بخشی و ... در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی اشاره کرد و اظهار داشت: چالش کم آبی یکی از مهمترین آسیب های پیش رو در حوزه منابع آب زیرزمینی است که با صرفه جویی و مدیریت صحیح در مصرف بتوانیم نسبت به رفع این چالش گام برداریم.

منبع خبر: حمیدرضا علیان - روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان

دیدگاه کاربران
« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای سمنان است. استفاده از مطالب سایت در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا